FENG SHUI

Realitní kancelář zprostředkovává prodej, pronájem a nákup bytů, domů a pozemků. Klienti mají svou představu nebo sen, v čem by chtěli strávit následující roky, či desetiletí.

Ne každý prostor je pro kohokoliv vhodný. Ne každé místo je vhodné pro bydlení, pro život. Všude kolem nás i v nás proudí energie. Je to tak, jestli tomu věříme nebo nevěříme. Dobrá energie vytváří dobré prostředí pro život. Na to přišli lidé už před 5000 lety v Číně.

Začalo to nenápadně. Velice zbožní lidé se pečlivě starali o hrobky svých předků. Věřili, že jim předkové pomohou dobře žít. A ono to fungovalo. Sousedé, kteří to sledovali, ale nic pro to nedělali, jen tiše záviděli. A tak začali studovat zákonitosti, podle kterých ty úspěšné rodiny hrobky vystavěly, opečovávaly a zdobily. V té době vzniklo zhruba 136 různých škol feng shui, podle kterých se začali stavět obydlí. Z těchto škol se postupem času vytřídilo zhruba šest, které se používají dodnes. V současné době je to dokonce módní záležitost.

Navrhují se podle těchto principů domy, byty, zahrady a dokonce města. Na druhou stranu se stavějí domy a byty v moderním stylu, které s feng shui nemají nic společného. Každý člověk by se měl dopředu rozhodnout v čem chce bydlet. Každý styl má své výhody i nevýhody. Pokud se rozhodnete pro život v prostoru, kde proudí energie harmonicky, je třeba řídit se některými pravidly a zákonitostmi , které jsou ověřeny staletími.

Tato metoda vznikla v Číně před mnoha lety. Je to zcela jiná kultura, jiný světadíl a velmi odlišná mentalita. Nemůžeme toto učení přenést do střední Evropy bez určitých úprav a myslet si, že to bude fungovat. Je třeba tuto metodu přizpůsobit materiálům, symbolice i mentalitě.

Zabývám se tímto učením již více než 20 let. Absolvovala jsem Evropskou školu FENG SHUI v Praze, další 2 roky studovala soukromě a stále se učila a objevovala taje této krásné nauky. Později jsem přednášela na různých festivalech a rozrůstala se klientela. Někteří se po letech znovu ozývali a potřebovali poradit s bydlením pro rozrůstající se rodinu. Přesvědčili se také, že to báječně funguje.

Pak jsem si podle těchto principů navrhla a postavila dům, udělala zahradu a kolemjdoucí jen chválili. Naše rodina, přátelé i náhodní lidé se v tomto domě cítí tak dobře, že se nikomu nechce odcházet. Sama jsem se přesvědčila, jak je důležité pečlivě vybírat místo – pozemek. S domem to je stejné, je třeba si rozmyslet v čem chci žít, co potřebuji. Jedni chtějí menší domek, jiní potřebují prostor. Někdo se chce realizovat na zahrádce, druzí zahradu nechtějí, mají jiné koníčky.

Aby to všechno pěkně zapadlo je dobré začít s výběrem vhodného pozemku pro konkrétní lidi. Pak přijde na řadu návrh domu nebo upravení stávajícího domu nebo bytu. Rozmístění jednotlivých místností podle světových stran a proudění energií. Podle dat narození se vypočítá číslo MING KUA každého člena rodiny a podle toho se zvolí nejvhodnější místo na odpočinek i práci. Důležité je také volba vhodných materiálů a barev, to vytvoří harmonický domov s pozitivně proudící energií. Pokud se přece jen vyskytne místo, kde to není úplně ok, přijdou na řadu opravné prostředky, kterých je také dost na to, aby se prostor ještě vylepšil.

Pokud je to domek se zahrádkou, i ta je velmi důležitá. Není jedno kde teče voda, kam zasadit kterou kytku, či strom. V tom všem Vám může tato prastará, ale stále aktuální metoda pomoci.

Budu ráda, když mé znalosti a schopnosti pomohou i Vám,

praktikující metodu FENG SHUI

img_20210709_213839

Jana Majtnerová

 

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

Realitní listy 1. ročník

zpracováním osobních údajů